Rubriky
Nezařazené

CSV, XML a IRIS?

První úkol zněl docela jasně, navrhněte formát pro Váš týdenní rozvrh, zapište v Sublime a otevřete v Excelu. Po několika pokusech, můj rozvrh dopadl nějak takto.

Oprava prvního úkolu. Tak můj pocit, byl špatně, takže tu je pokus číslo 2.

U druhého úkolu však už začaly problémy. Po třech hodinách koukání do zadání, hledání rad na internetu a vzývání všech bohů včetně Poseidona jsem konečně prozřela (asi ten Poseidon) a zjistila, jak na to (teda snad).

Zadání úkolu: Vizualizuj cestu do školy. Na Mapy.cz jsem vyexportovala souřadnice dle cesty ze školy, upravila v Sublime a následně vizualizovala pomocí https://www.gpsvisualizer.com/. Zde je výsledek:

Zde by měla být ukázka kódu, který jsem psala v Sublime, ale bohužel WordPress odmítá povolit vložení, tak alespoň mapka a mírný náhled na kód.

A na konec mírně filozofická otázka, jak asi komunikuje IRIS se serverem, aby byl web v pohybu?

Pro ty z Vás, kdo stejně jako já naprosto netuší, co je IRIS, tak tady pár základních informací. iRIS je aplikace, která zobrazuje aktuální polohu všech vozidel a aktuální odjezdy v systému IDS JMK, včetně MHD Brno, Blansko, Kyjov, Břeclav, Vyškov, Adamov, Hodonín, Znojmo, regionálních autobusů, vlaků a další informace o dopravě (např. výluky, mimořádné události).

Poloha vozidel se přenáší pomocí dopravních dispečinků CEDRIS a RIS a jejich poloha je aktualizována vždy po několika sekundách.

K přenosu dat dochází prostřednictvím JSON souborů.

1 komentář u „CSV, XML a IRIS?“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *