Rubriky
Nástroje a metody datové analytiky

Power BI – první hodina

Power BI je velmi zajímavý nástroj. Krásně kombinuje všechny potřebné funkce pro práci s daty.

Datový set můžeme nahrát stejně jako v excelu a upravovat v Editor Power Query. Zde můžeme vyčistit data, přidávat sloupečky, měnit typ sloupců a spoustu další věcí. Pokud už náš dataset vypadá tak jak potřebujeme můžeme ho zavřít a použít data v grafické části Power BI.

Power BI má velký výběr různých grafů, které můžeme dále upravovat a různě měnit požadavky a hodnoty v osách x a y. Vše se dá barevně sladit, seřadit a vizuálně přizpůsobit.

Úžasná funkce je propojení grafů na jedné stránce, což znamená, že když například mám graf, která firma má nejvíc faktur a graf, které dny nejvíce fakturujeme, při výběru firmy se mi zvýrazní, které dny fakturuje. Dále tam můžu nastavit časovou osu a vidět jak se třeba celková tržba mění v průběhu času. A samozřejmě spousta dalších a dalších funkcí.

V rámci úkolu jsme museli odpovědět na tyto otázky:

Kolik Peněz jsme celkově vyfakturovali? (celé číslo)

Jak se vyvíjí měsíční fakturace? Vypadá to, že za chvíli zkrachujeme.

Jak si stojí jednotlivá střediska? Nejlépe je na tom Facebook, těsně za ním PPC a z velké vzdálenosti je sleduje mailing.

Kdo jsou naši nejlepší zákazníci? První místo obsadila rodinná firma Familyshare, na druhém místě je Huckberry a třetí místo získala firma Náš Svět V Datech.

Která byla největší faktura? Největší faktura měla číslo 17148987 a utržila fascinujících 654 968,00 Kč. Fakturovali jsem ji v říjnu 2016, firmě Hluku v úterý a přes středisko Facebook.

Který den v týdnu nejvíce fakturuje? Nejvíc faktur vystavujeme ve středu, poté v pátek a v pondělí. Za mě zajímavý výsledek, evidentně se v práci nepřetrhneme na začátku a na konci pracovního týdne. Ale zase fakturujeme i v sobotu a neděli, což dost obdivuji.

Jaký je trend v čase pro firmu Náš Svět v Datech? Pokud správně chápu otázku, tak tady je odpověď 😃Můžeme vidět, že firma postupně zvyšuje celkové finance. Zde jsem dala dva grafy, abychom mohli vidět, jak hezky lze ovlivnit první pocit, pokud nedáme začátek grafu na nulu.

Jaký je trend pro fakturaci Facebooku? True nám znázorňuje ukončené faktrury, false neukončené.

Které středisko má vzrůstající tendenci? Je v tom i háček? Jediné středisko, které má vzrůstající tendenci je seo. Jako háček vidím to, že všechny ostatní střediska výrazně klesly.

  • Který rok se nám nejvíce dařilo? Je odpověď vypovídající? Výrazně více se nám dařilo v roce 2016, bohužel směrodatné to není vůbec, protože naše data končí v dubnu 2017 a začínají v červenci 2016.
  • Který kvartál (kvartál, nikoliv kvartál+rok) se nám nejvíce dařilo? Je odpověď vypovídající? Nejvíce se nám dařilo v rámci 4-tého čtvrtletí. Opět nejsou data úplně vypovídající, protože nemáme v datech obsažené všechny měsíce.
  • Který den v týdnu (po, ut, st…) se nám nejvíce dařilo? Nejvíce se nám dařilo v Pátek. Docela výrazněji oproti ostatním dnům.
  • Pokud od nás odejde několik (~5) klientů, dostaneme se do problémů? Svou odpověď vysvětlete
    a podpořte
    . Na tuto otázku jsem nezjistila odpověď, netuším, jak na to. Ale vzhledem k tomu, že nám postupně klesá zisk, tak bychom neměli přijít o žádného klienta.

Zde je moje snaha o výsledek (bohužel se mi nedaří nahrání v originálním formátu, tak alespoň pdf):

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *